תחילת תקופת הטיפול התינוק – כן, גם האמא רוצה לישון

 
תקופת ההורות בתחילה לא פשוטה בכלל בלשון המעטה , התינוק המתוק והמקסים שלנו בא לעולם. אנחנו נמסות מהמתיקות הזאת …. אבל יחד עם זאת אנחנו כנשים עם אתגרים גדולים מאוד…פתאום תקופת הגזים באה לידי ביטוי והיצור הקטן והמתוק לא מצליח לישון כי כואב לו ולא נעים לו.

אז מהו הגזים המדובר? שמשפיע לא רק על התינוק אלא גם עלינו ההורים ואיכות חיי היום יום. מערכת העיכול של התינוק הנולד עדיין לא בשלה לעכל את האוכל וזה כולל את חלב האם, תמ"לים למיניהם..
אנחנו כאמא ואבא צריכים לעשות את הטוב ביותר על מנת לעזור לתינוק לשינה טובה יותר , אבל לא רק לתינוק אלא גם לעצמנו. כשהוא ישן אנחנו ישנות יותר ויכולות להיות אמהות נפלאות יותר עם יותר אנרגיות וכוחות.

אז מה אנחנו יכולות לעשות ?

במידה ומדובר בתמל, עלינו למצוא לתינוק את התזונה הטובה ביותר עבורו, ישנם שלל סוגים של תמ"לים: מטרנה , נוטריליון, סימילאק… מומלץ להתייעץ עם אחות טיפת חלב, במידה ולא עוזר כדאי לפנות לרופאה אשר היא גורם מקצועי שיכולה לעזור לתת מענה. לכל תינוק מתאים סוג תמ"ל אחר וזה ממש הכל עניין של ניסוי וטעייה . ופנייה לגורם מקצועי כמו רופאת ילדים יכול לסייע שכן ישנם תינוקות אשר אלרגיים לחלב.

נעשה דברים נוספים על מנת להקל עליו, מקלחות חמות (כמובן לשים לב שהטמפרטורה לא גבוהה מדי) והרבה עיסויים, אנו ממליצים כמובן לצפות בהדגמות של גורמים מוסמכים לעיסוי הבייבי.

ובמהלך היום אחד העצות והפתרונות הנפלאים הוא מנשא. מנשא של ניו בורן שבדר"כ משמש עד לבערך ניו בורן עד 3 וחצי חודשים. מסדרים את המנשא בצורה מסוימת, אפשר להסתכל בסרטון שלנו להדגמה כיצד קושרים את המנשא. כשהתינוק בפנים זה מערסל אותו ונותן לו תחושת חום וביטחון לחוסר נוחות ולכאב שמתמודד עם מערכת העיכול שלו.
השימוש במנשא מאפשר לך להיות פנויה לעשות דברים… גם הבייבי ישן וסוף סוף יש זמן להעניק לעצמך, להכין אוכל, לסדר את הבית מהבאלגן שיש מחוסר הזמן שיש לך.

וכשיש לך דברים לעשות לעצמך ואם את יכולה אז פשוט תעשי כי הגוף והנפש שלך זקוק להמון תמיכה לאחר הלידה ולאחר החוויה בבית חולים כל אחת בדרכה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.