אמהות – איך יכולות להקל על עצמנו בזמן גידול התינוק ?

 
אמהות – איך יכולות להקל על עצמנו בזמן גידול התינוק ?
תקופת היוולדו והצטרפותו של התינוק מביאה עימה המון אתגרים לאם לאבא ולתינוק החדש.
היצור הקטן מסתגל לעולם חדש, זאת לאחר 9 חודשים מדהימים של התפתחות וגדילה ברחם האמא. גם כהינך כאמא חדשה או אפילו עם ניסיון גידול,  התינוק תמיד מביא עימו אתגרים חדשים. אנו רוצות מצד אחד לתת ולהעניק לתינוק על מנת לשמור עליו ולהגן עליו, קימה באמצע הלילה, האכלה, מקלחת, אוכל ועוד ועוד..  מנסות להבין את פשר הבכי ואיך אנחנו יכולות לעזור לגוזל שלנו.
אז קודם כל כמו כל דבר בחיים, אנו יכולות לעשות את המיטב אך הבכי זוהי דרכו של התינוק לתקשר ואפילו ניתן להסתכל עליו כדבר חיובי שהוא מבטא את עצמו ואת רצונותיו ולעולם.
נדבך נוסף, אנו יכולות לעשות את הטוב ביותר אך לשים דגש גדול גם על הבריאות של האם- תזונה טובה, עזרה בבית מהבעל או הילדים או סבא וסבתא וגם אם לא ניתן אז גם עזרה בתשלום הוא רעיון נפלא. אנו יכולות לרתום לעצמנו כל מיני אמצעים כדי להעביר לתינוק את זמנו בכיף : צעצועים, ישיבה בטרמפולינה לזמן קצוב, סביבה נוחה ונעימה לשינה, אוניברסיטה למשחק עם מוביילים שונים שיסקרנו אותו ולהשתמש באמצעים שיקלו עלינו בתפעול השוטף היומיומי לטיפול התינוק כגון סטרליזטור לחיטוי הבקבוקים ועוד ועוד…
והאמצעי הכי חשוב ועיקרי הינו קבלה של התקופה המאתגרת והיכולת להכיל את המצב ולהרשות לעצמך פשוט לשחרר ולדעת שהכל בסדר ואת עושה את הטוב ביותר עבור הגוזל שלך!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.